Jezioro Głuszyńskie – idealne miejsce na spędzenie wakacji

Zobacz jakie atrakcje czekają na Ciebie nad jeziorem Głuszyńskim, położonym w samym sercu Kujaw. Jedno z najczystszych w Polsce.
Wspaniały pomysł na odpoczynek od miejskiego zgiełku.

Jezioro Głuszyńskie słynie z tego, że jest to jedno z najczystszych jezior w Polsce. W okresie wiosennym przejrzystość wody sięga  nawet 12 metrów.

Mapa okolicznych atrakcji (zdjęcie)

11709890_693301997470417_6694721111575220357_o

Link do interaktywnej mapy : MAPA ATRAKCJI

Do dyspozycji gości domku, mamy prywatny pomost, na którym można się opalać lub łowić ryby.

Burza2

Do dyspozycji gości jest także rower wodny.

Piękne wieczory przy gwiazdach to standard w tym miejscu.

JezioroNoc1

Zachody Słońca są tutaj najpiękniejsze!

jezioro2

Natura zachwyca na każdym kroku

Jezioro1a

łabądz2

Świetne warunki do żeglowania

lodzkaMALE

Zabytki. Okolice miejscowości Orle oraz cały powiat słyną z dużej ilości zabytków. Najsłynniejsze w okolicy to kościół s Doroty z 1775r. zachowany w stanie idealnym.

oraz drewniany wiatrak paltrak z 1897r.

Wiatrak3

W okolicach działki są świetne tereny na wycieczki rowerowe oraz piesze.

Zapraszamy również wędkarzy, windsurfurów, nurków i inne osoby chcące uprawiać sporty wodne.

MAPA ATRAKCJI:

Więcej informacji na temat atrakcji oraz dodatkowe informacje na temat jeziora, znajdą Państwo na naszej stronie o jeziorze Głuszyńskim:
http://gluszyńskie.pl -serdecznie zapraszamy.

3 Replies to “Jezioro Głuszyńskie – idealne miejsce na spędzenie wakacji”

 1. qwerty

  Tak tak wszystko się zgadza oprócz tego ,że 10 km dalej jest kopalnia węgla brunatnego.Hałas z tej kopalni słychać już w miejscowości Orle a i woda w jeziorze nie będzie taka czysta jak kiedyś, nie mówiąc już o tym że obniża się lustro wody w jeziorze.Ryb wymiarowych już dawno tutaj nie ma ,tylko płotki po 10 cm ,bo dzierżawca stawia sieci na tamie i grabi jezioro jak tylko może.Raki też kiedyś były a teraz nie ma nic.Ludzie sprzedają działki za grosze ,żeby się pozbyć problemu.Ogólnie za parę lat jezioro Głuszyńskie będzie zlewiskiem wód kopalnianych i całkowicie zaniknie w nim życie , nie wspominając o obniżeniu wód gruntowych.Tak że proszę o nie koloryzowanie jak to tu jest pięknie i nie wprowadzanie ludzi w błąd…

   
  Odpowiedz
  • Dawid Autor wpisu

   Panie Irku, absolutnie się z Panem nie zgodzę. I nie boję się udostępnić Pana komentarz, ponieważ jestem przekonany, że nie jest tak jak Pan pisze.
   Posiadamy 2 działki w Orlu i jesteśmy regularnie na działce (zimna, lato, bez znaczenia).
   Owszem, kopalnia jest, ale już od chyba 2 czy 3 lat. Lustro wody opadło nie dlatego, że jest kopalnia w pobliżu a ze względu na susze w tym i poprzednim roku.
   Kopalnia nie jest 10km dalej a ok 20km od Orla. A przyznam szczerze, że hałasu nie słyszałem, nawet, będąc na miejscu (kopalni) hałas jest znikomy.

   Poza tym, nawet jeśli woda z kopalni zostałaby podłączona do Jeziora Głuszyńskiego (jak to było w pierwotnym planie), to jezioro by tylko na tym zyskało, gdyż taka woda jest dużo czystsza niż np. woda opadowa (spływająca do jeziora z pól).

   Odnośnie ryb nie chcę się spierać, ponieważ nie jestem wędkarzem, natomiast nurkując w jeziorze widziałem (od str. Orla) spore węgorze, szczupaki i okonie. Raków jest cała masa, tylko, że rak, to takie zwierze, które lubi się chować w jamkach. Dlatego pewnie jest tak słabo dla Pana widoczny.
   Odnośnie sprzedaży działek to się absolutnie nie zgodzę, jest sporo ogłoszeń, ale ceny są mocno wygórowane. A kolejnych działek i działkowiczów wciąż przybywa, rejon się mocno rozwija w kierunku turystyki.
   Jako właściciel domku Halunia, ale przede wszystkim jako czynny działkowiec w tym rejonie, absolutnie się z Panem nie zgodzę. Widzę jezioro zarówno z powierzchni wody jak i pod jej taflą (nurkując). Jezioro i okolica są piękne.

    
   Odpowiedz
  • makes

   EEE?? „Hałas z tej kopalni słychać już w miejscowości Orle a i woda w jeziorze nie będzie taka czysta jak kiedyś, nie mówiąc już o tym że obniża się lustro wody w jeziorze”

   Hałas z kopalni? pierwsze słyszę o tym 🙂
   Woda w Jeziorze nie jest czysta jak dawniej? W sezonie 2016 przezroczystość na około 4-5 m a wiosną dochodzi nawet do 9m..

   Obniżenie wody oczywiście występuje, ale zaobserwowałem mniejsza ilość opadów deszczy..

   Z resztą napisał Pan o wszystkim w czasie przyszłym, a z tego wnioskuję, że dalej jest to urokliwe miejsce i warto ciągle je odwiedzać i o nie dbać:).

   Co do ryb niestety to jest smutna i przykra prawda.

    
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *